Haber

Mansur Yavaş’tan ‘değişim’ yorumu: Ankara’ya odaklandık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), seçim sonrası ‘değişim’ talepleriyle siyasetin gündemindeki yerini koruyor. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere birçok isim değişiklik isterken, ilk tepki sessizliğini koruyan Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

TV100’de Kübra Par ile Açık ve Net programıAçıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, süreçle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Süreci takip ediyoruz, tartışmaya girmiyoruz. Bu süreçte Ankara’daki projelerimizi hızla tamamlıyoruz. Ankara’ya odaklandık, Ankara halkına hizmet etmeye devam edeceğiz.”

TARTIŞMALARA İMAMOĞLU BAŞLADI

14 gün ortasında CHP her iki sandıktan da istediği sonucu alamayınca ‘değişim’ tartışmaları başlarken, Cumhurbaşkanlığı’na İmamoğlu lider çıkarken, CHP Küme Lideri Özgür Özel de elinden kaçmayacağını vurguladı. sorumluluk.

28 Mayıs’tan sonra CHP’nin MYK üyelerinin tamamı, ardından da Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarının tamamı görevden alınırken, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ilçe ve illerden başlayarak partide değişim sürecini başlattıklarını belirtti.

Bazı partililer CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasını talep ederken, Kılıçdaroğlu ve kurmayları genel başkan seçimi için kongreyi işaret ediyor.

haber-saricakaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu